LIFE Projesi'nin misyonu, gıda sektöründeki kültürler arasında girişimciliği, iş yaratma ve katılımı desteklemek ve teşvik etmektir.

IFTAR_LIFE_D.VILLASANA_28.jpg

Yemek, topluluk oluşturmak için güçlü bir araçtır. Hayatlarını farklı bir memlekette kurmaya çalışan göçmen ve mülteciler, onlara yeni ürünler ve yemekler getirerek, gıda sektörünü Türk ekonomisine ve toplumuna entegre etmek için ideal bir mekân haline getiriyorlar.

Çok kültürlü girişimcilik ve işgücü geliştirme gruplarına katılarak ve bir etkinlik dizisi ile bir yemek kitabı geliştirerek, LIFE Üyeleri, kendi toplulukları ile milletler arasında bağlantı kurar ve tecrübelerini paylaşır.


PROJE ÖZELLİKLERİ

LIFE Projesi kendisini, işletmeleri ve toplulukları kurmaya yönelik bütünsel ve sürdürülebilir yaklaşımından gurur duymaktadır.

Girişimcilik İnkübasyonu

Girişimciler, Türkçe veya Arapça uzmanlık eğitimi aldıkları dört aylık bir inkübasyon dönemine girerler ve işlerini kurmak ve büyütmek için isteğe bağlı atölye çalışmaları ve seminerler düzenlerler. İnkübasyonlarının bir parçası olarak, girişimciler, gıda deneyimlerini ve yemek etkinliklerini, doğrudan geri bildirim alma, ağ oluşturma ve topluluk oluşturma fırsatı elde etmektedirler.

İnkübasyon programının tamamlanması üzerine girişimcilere sürekli destek hizmetleri verilir.

IŞGÜCÜ GELİŞTİRME

Çalışanlarının yüksek talep becerilerini kazanmasını isteyen gıda sektörü çalışanları ve iş sahiplerine hijyen, gıda ve işyeri güvenliği ve müşteri hizmetleri odaklı becerilere uygun atölyeler sunuyoruz.

LIFE__GENERAL_D.VILLASANA_23.JPG

Gıda Girişimcilik Merkezi

Tüm LIFE faaliyetleri, İstanbul'da tomurcuklanan girişimcilik ekosisteminin merkezinde yer alan Gıda girişim merkezlerinde gerçekleşmektedir. Bu merkezlerde, LIFE Üyeleri, benzersiz bir şekilde tasarlanmış ticari mutfak, ortak çalışma alanı, etkinlik alanı ve yerinde çocuk bakım hizmetlerine erişebilir.

Türkiye'nin güneydoğusundaki girişimcileri ve gıda sektöründeki çalışanlarını desteklemek için ikinci bir Gıda Girişimcilik Merkezinin açılması planlanmaktadır.

IFTAR_LIFE_D.VILLASANA_104.JPG

Faaliyet Dizisi

LIFE Projesi, sosyal uyumu ve gastrodiplomasiyi ya da insanlardan insana kültür alışverişini vurgulamaktadır. Bu gastrodiplomasi etkinlikleri aracılığıyla, LIFE üyeleri, kendi yiyeceklerini ve öykülerini paylaşmak için toplulukları ile toplumları arasında bağlantı kurarlar.