Gastrodiplomasi Faaliyetleri

LIFE Projesi'nin temel amacı, toplulukları geleneklerini ve kültürlerini gastrodiplomasi olarak da bilinen yiyecekler üzerinde paylaşmaları için ilham etmektir. Gıda üzerinde bir araya gelmek, yanlış anlaşılmış stereotiplerin üstesinden gelmek ve sosyal bağları teşvik etmek için güçlü bir araçtır; aynı zamanda profesyonel ağ fırsatlarını da teşvik eder.


YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

LIFE Projesi etkinliğine katılmak mı istiyorsunuz? Güncellemeleri almak için kayıt olun!


 

Geçmiş Etkinlikler

LIFE Projesi İftar

Türkiye, Suriye, Irak ve diğer ülkelerden gelen gıda girişimcileri, Ramazan ayı boyunca çok özel bir İftar yemeği için diplomatik topluluk ve gıda sektöründen 60'tan fazla kişiyi ağırladı.

Etkinlik, toplulukların köprülenmesinde ve geçim yaratılmasında gıdaların rolü üzerine küratörlü bir tartışma başlattı. LIFE Proje danışmanı Christina Bache moderatörlüğünde düzenlenen tartışmaya katılanların arasında LIFE Konsorsiyum Ortağı Johanna Mendelson Forman, LIFE Proje danışmanlarından Nasser Jaber, Filistinli-Amerikalı yiyecek girişimcisi ve Komeeda'nın kurucularından ve Kök projenin kurucu ortağı Shirley Kaston.

 

Ekmek kırma ve geçim kaynakları

LIFE projesi Gastrodiplomasi faaliyet serisine giriş yapan açılış grubunun üyeleri, Türkiye, Suriye, Yemen ve Çeçenistan'dan yemekler içeren zengin bir öğle yemeği büfesini paylaştı.

İstanbul'daki Life Projesi'nin dostları, Gıda Girişimcilik Merkezi tarafından gelme ve bazı üyelerle tanışma ve Türkiye'de gıda girişimcileri olma yolculuğunun hikayelerini duyma fırsatı buldu.