CIPE

CIPE

Uluslararası Özel Girişim Merkezi (CIPE), Ulusal Demokrasi Vakfı'nın ve Washington, D.C.'deki ABD Ticaret Odasına bağlı kuruluşunun çekirdek bir enstitüsüdür. Konsorsiyum liderliğinde olduğu gibi, CIPE, LIFE Projesi'ni ve dünya çapındaki ortaklıklarını özel olarak yönetmek için bir ekip kurdu. CIPE, Suriye, Türkiye ve MENA bölgesi (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) genelinde girişimcilik faaliyetlerini desteklemek için yerel ortaklarla birlikte çalışan bir başarı geçmişine sahiptir. CIPE ayrıca girişimcilik faaliyetlerini desteklemek için yerel ortaklarla birlikte çalışmanın çok faydalı olduğuna inanmaktadır.

IDEMA

IDEMA

Uluslararası Kalkınma Danışmanlığı IDEMA, Gıda Girişimcilik Merkezi'nin tasarlanması ve yönetilmesinden, girişimcilik desteği, çalıştaylar ve etkinliklere kadar, Türkiye'de LIFE Projesi'nin öncülüğünü yapıyor. IDEMA, projelerin geliştirilmesi ve uygulanması, kalkınma engellerine yönelik yenilikçi çözümlerin hayata geçirilmesi ve kalkınma pratisyenlerinin küresel ortaklıklar kurması için bir merkez olarak hizmet vermesi yoluyla anlamlı bir etki yaratmaya kendini adamıştır.

Union Kitchen

Union Kitchen

Union Kitchen, ABD'deki lider yiyecek ve içecek iş hızlandırıcıları arasında yer alıyor ve LIFE Projesine tesis tasarımı ve yönetimi, girişimcilik inkübasyonu ve takip destek hizmetleri konularında denenmiş ve gerçek uzmanlık sağlıyor. Washington'da bulunan Union Kitchen'ın programı, girişimcilerden konsept, lansman, yerel doygunluk ve çok bölgeli genişlemeden özel müfredat, ağlar ve güçlü yerel ekosistem ile işlerini kurarak girişimcilere rehberlik ediyor.

Stimson Merkezi

Stimson Merkezi

Stimson Merkezi, gıda güvenliği ve gastrodiplomasi konusunda uzman Johanna Mendelson Forman tarafından yönetilen çatışmanın ve gıdaların kesişimine adanmış bir programla Washington'de yerleşik, partizan olmayan bir politika araştırma merkezidir. Mendelson Forman, Amerikan Üniversitesi'nde farklı muutfakları öğrettiği bir öğreti: Yemek Masası çevresinde Savaş ve Barışa Giriş. Stimson, LIFE projesinin gastrodiplomasi olaylarını konseptten uygulamaya Kadar destekler.

William Davidson Enstitüsü

William Davidson Enstitüsü

Michigan Üniversitesi'ndeki William Davidson Enstitüsü, WDI, düşük ve orta gelirli ülkelerde girişimciliğin geliştirilmesinde uzmanlığa sahip bağımsız kar amacı gütmeyen araştırma ve eğitim kuruluşudur.  LIFE Projesi için müfredat ve yapılandırılmış mentorluk programının tasarlanmasında WDI, LIFE Üyeleri için girişimcilik desteğinde en iyi uygulamaları paylaşmıştır.